A mi Hilti megoldásunk
Mérnökeink a HZA-P utólagos átszúródási vasat javasolták.
A kivitelezés megkezdése előtt gondos tervezési munkára volt szükség, mely során a tervező kollégák az EXBAR szoftverünk segítségével meghatározták a megfelelő átszúródási vasalás kialakításához szükséges dűbel átmérőt és kiosztást.
A rögzítőelemek elhelyezésének első lépése a 45°-os furat készítése. A szerkezet teherbírásának szempontjából elsőrendű kérdés a meglévő betonacélok védelme. Ebben a detektáló szolgáltatásunkkal tudtunk segíteni, mellyel meghatároztuk a meglévő armatúra pontos helyzetét illetve átmérőjét. Tűzvédelmi és esztétikai szempontok miatt a furat végének kiszélesítésére van szükség, amelyet vállas fúrószárunkkal tudott megoldani a kivitelező. A kiszélesített furatvég lehetővé teszi a tűzvédelmi habarccsal való eltakarást. A megfelelő szögben történő fúrást pedig vonallézerünkkel tudtuk támogatni.
A furatkészítést követte a furattisztítás, az injektálás HIT-RE 500 v3 ragasztóhabarccsal, a rögzítőelem elhelyezése, valamint a dinamikus szett felhelyezés. A dinamikus szett része egy injektálható alátét, mely lehetővé teszi a dűbelek együtt dolgozását nyíróterhelés esetén.
A Hilti a megoldást a tervezés mellett tehát nem csak a rögzítőelem és ragasztóhabarcs biztosításával tudta támogatni, hanem teljes rendszermegoldást tudott nyújtani. Így a körülbelül 150 db utólagos átszúródási vasalás beépítésére gyorsan és gördülékenyen volt lehetőség a biztonság, költséghatékonyság és esztétika megőrzése mellett.